تبلیغات
مهندسی مواد - ابداع فوم فلزی شبه استخوانی
خوش آمدید امید واریم توجه شما را جلب کرده باشیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 29 بهمن 1389
metallurgyis.ir:
دانشمند ایرانی و عضو هیئت علمی مهندسی بیومدیکال یا زیست پزشکی دانشگاه کارولینای شمالی موفق به ابداع «فوم فلزی» شده است که از قابلیت ارتجاع مانند استخوان انسان برخوردار بوده و می تواند از پس زدگی عضو پیوند زده شده جلوگیری کند.
این فوم فلزی از آلومینیوم سبک وزن تر بوده و می توان آن را از 100 درصد فولاد و یا آلومینیوم و فولاد ساخت و به عنوان جایگزینی برای فلزهای سخت تر مانند تیتانیوم که در جراحی ها به عنوان بخش از دست رفته استخوان در بدن کاشته شده و اغلب به دلیل سختی زیاد پس زده می شوند مورد استفاده قرار داد.

افسانه ربیعی پروفسور مهندسی مکانیک و هوا فضا و عضو هیئت علمی مهندسی بیومدیکال یا زیست پزشکی در دانشگاه کارولینای شمالی در گزارش خود اعلام کرده است توانایی شگفت انگیز این فلز در جذب بالای انرژی، وزن سبک و خاصیت ارتجاعی آن بسیار به استخوان طبیعی شباهت دارد. ضریب ارتجاعی این ماده به اندازه ای است که فشار بیش از حد در آن باعث تغییر شکل شده و پس از برطرف شدن فشار ماده به شکل اولیه اش باز می گردد. در عین حال به گفته ربیعی سطح زبر و خشن این فلز باعث می شود سلولهای استخوانی بر روی آن رشد کرده و استحکام آن را افزایش دهند.طبقه بندی: اخبار، 
ارسال توسط کامیار بالسینی
آرشیو مطالب
پیوند ها

دانلود اهنگ

دانلود

دانلود رایگان

دانلود نرم افزار

دانلود فیلم

دانلود

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار